Sukces polskiej książki w międzynarodowym konkursie Typhlo&Tactus 2021/2022!

Książka pani Karoliny Banaszkiewicz-Badury „The red and the blue” (Czerwona i niebieska) zajęła trzecie miejsce w tegorocznym konkursie! Poniżej prezentujemy wszystkie nagrodzone propozycje.

Miejsce I.

Wielka Brytania - „Co tu nie pasuje”? Książeczka, której strony uszyte zostały na maszynie. Ilustracje to wzory i układy różnych elementów, wśród których jeden się wyróżnia (wydaje dźwięk, jest bardziej szorstki, pozwala się przesuwać itp.) Książeczka przeznaczona dla najmłodszych odbiorców.

Miejsce II.

Wielka Brytania - „Co wybierasz”? – to zabawna książeczka, również uszyta na maszynie. Ilustracje to pary przedmiotów i pytanie „Co wybierasz”. Przykłady: Ilustracja: tabliczka czekolady i jajko sadzone. Pytanie: co ci bardziej smakuje? Ilustracja: but ocieplany futrem i klapek plażowy. Pytanie: co byś wolał(a) założyć w zimie?

Miejsce III (ex aequo):

Polska - „The red and the blue”. Napisana w języku angielskim książeczka z prostymi ilustracjami przedstawiającymi ‘graficzne przygody’ dwóch linii – czerwonej i niebieskiej. Na kolejnych stronach tworzą różne proste rysunki (fala, zygzak, serce, kapelusz itp.). Rysunki stanowią zachętę do wymyślania własnych graficznych przygód dotykowych linii.

Niemcy - ”Ausflug mit Langstock Lasse” („Wycieczka z długą laską”). Książeczka o tym jak biała laska pomaga w pokonywaniu różnych przeszkód w dotarciu do celu. Ilustracje to biała laska i trasa wyznaczona listewkami i różnymi powierzchniami.

Więcej informacji i zdjęcia nagrodzonych książek na stronach konkursu:

UWAGA: Następny konkurs Typhlo&Tactus: Lublin 6-8. 10. 2024!

© Copyright Hungry Fingers ™ 2011